فرمول موفقیت رو یاد بگیر

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه فروشگاه : در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار میگیرد و به ایمیل شما نیز ارسال میشود. سایت فوق با کامل ترین و بروزترین طرح های توجیهی پاسخگوی نیازهای شما عزیزان است، امیداست رضایت کامل شما تبلیغ ما باشد.

شمارش گلبول هاي سفيد خون

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 3

 

 

1 - دو عدد لام 2- لانست

 

3-میکروسکوپ 4-الکل 5-پنبه 6- رنگ گيسما 7- قطره چكان

 

انگشت خود با زخم کردن به وسیله lancet مقداری خون تهیه می کنیم. خون را در قسمت پنج میلی متری انتهای لانست قرارا می دهیم و سپس گسترش خونی تهیه می کنیم .  

نحوه تهیه گسترش خونی(اسمیر): لام دیگر را با زاویه 45 درجه روی لام زیر قرار می دهیم و آن را به قطره خون نزدیک می کنیم اما نباید داخل خون وارد شود.چون این کار سبب تغییر شکل گلبول می شود. سپس لام را با سرعت ثابت به عقب باز می گردانیم.

تذکر: دست نباید با لام تماس داشته باشد. زیرا دراین صورت دست به گلبول فشار وارد کرده باعث تغییر گلبولها میشد.  نبايد خون پله پله باشد.

ثابت کردن يا فيکس کردن خون روي لام توسط الکل متانول انجام مي گيرد. روي سطح لام خوني قطره قطره الکل متانول96% ميريزيم بطوريکه الکل تمام سطح لام خوني را فرا گيرد . صبر مي کنيم تا الکل روي سطح لام خوب خشک شود.(اين عمل را ثابت کردن لام خوني با الکل گويند. این لام برای رنگ آمیزی آماده است .

با رنگ گيسما لام را رنگ اميزي مي كنيم؛ 20-30 دقيقه صبر مي كنيم تا رنگ روي نمونه اثر بگذارد. بعد ازگذشت 20تا 30 دقيقه رنگ روي لام را دورميريزيم.لام را زير شير آب با جريان ملايم گرفته تا رنگ هاي اضافي خوب شسته شود. بايد دقت شود كه فشار آب به حدي نباشذ كه خون روي لام كنده شود حالا سلول هاي خوني روي لام رنگ گرفته اند. ميگذاريم لام خشک شود. سپس روي لام يک قطره روغن ايمرسيون مي چکانيم بعد زير ميکروسکوپ با عدسي شيئيX 100 لام را مورد مطالعه قرار مي دهيم. در تمام مراحل متوجه بود كه لام را پشت و رو نه گذاشته نشود 0 داده و مشاهده را از قسمت سفید شروع میکنیم. طريقه شمردن گلبول هاي سفيد خون : زمانيكه لام را زير ميكروسكوپ مي گذاريم بايد شمارش را از يك نقطه شروع كنيم و مرحله به مرحله ادامه دهيم تا جايي را نشمرده باقي نگذاريم.

نام همكار: خانم شورورزي

تفکیک گلبول های سفید در میدان اول

نوتروفیل

2

لنفوسیت

1

مونوسیت

2

ائو زینوفیل

0

بازوفیل

0

جمع

5

نتیجه میدان نخست

تفکیک گلبول های سفید در میدان دوم

نوتروفیل

2

لنفوسیت

۱

مونوسیت

۰

ائو زینوفیل

0

بازوفیل

0

جمع

۳

نتیجه میدان دوم

تفکیک گلبول های سفید در میدان سوم

نوتروفیل

۱

لنفوسیت

1

مونوسیت

0

ائو زینوفیل

1

بازوفیل

0

جمع

۳

تفکیک گلبول های سفید درسه میدان میکروسکپی

نوتروفیل

7

لنفوسیت

6

مونوسیت

2

ائو زینوفیل

3

بازوفیل

0

جمع

18

در صد تفکیک گلبول های سفید

نوتروفیل

60

لنفوسیت

32

مونوسیت

5

ائو زینوفیل

3

بازوفیل

0

جمع

100

 

 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,700 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file107_1482831_1848.zip126.7k